"Po raz pierwszy wybrałam się w podróż z chłopakiem. Po dwóch dniach miałam go dosyć"

Właśnie wróciłam z wakacji z moim chłopakiem. Cieszyłam się na ten wyjazd, ale już po dwóch dniach miałam go całkowicie dosyć. Nie wiem, czy wszystkiemu winien był mój nastrój (czasami miewam stany depresyjne i lękowe), czy to znaczy, że nie jesteśmy dobre dobrani. Wszystko mnie w nim denerwowało - to, w jaki sposób jadł, w jaki sposób mówił, jakie miał plany na temat tego, co powinniśmy robić. Teraz, po powrocie do domu, odzyskałam swoją własną przestrzeń i jest trochę lepiej, ale martwię się. Czy powinnam być w związku z kimś, kto doprowadza mnie do szału? Czy powinno się być w stanie podróżować ze swoją drugą połówką? Czy może niektóre pary potrafią dogadywać się ze sobą tylko w domu? 

Tak brzmi list czytelniczki do redakcji portalu MamaMia.com.au. Ale jego autorka nie jest osamotniona w tego typu rozterkach. Pierwsza wspólna podróż z nowym partnerem to prawdziwy test. Ale warto wziąć poprawkę na parę rzeczy. 

 

Normalny i zdrowy związek pozostaje normalny i zdrowy dlatego, że oboje partnerzy od czasu do czasu robią sobie od siebie przerwę. Na początku relacji spotykają się ze sobą przeważnie parę dni w tygodniu, zwłaszcza wieczorami. Jeśli partnerzy są sobą zmęczeni albo sfrustrowani nie ma nic złego w tym, żeby wziąć od siebie parę dni wolnego i w tym czasie np. spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi. Nawet wiele lat po ślubie i po narodzinach dzieci większość par wciąż czerpie korzyści z małego “odwyku” od siebie. Dzięki temu nie skacze sobie do gardeł i jest w stanie zatęsknić za sobą - do tego stopnia, że chcą spędzić więcej czasu tylko we dwoje i wybierają się na wspólne wakacje.  

 

Co może pójść nie tak na pierwszym wspólnym wyjeździe? Okazuje się, że... wszystko. Przede wszystkim odkrywasz, kim jest twój partner z dala od codziennych, komfortowych warunków. Nagle okazuje się, że jest prawdziwym gadułą, mimo że wcześniej nigdy tego nie zauważyłaś. Albo na jaw wychodzą jego dziwne przyzwyczajenia, które on uznaje za całkowicie normalne. Zastanawiasz się: “Kim jest ten facet?!”. Jest to dla ciebie taki szok, że przelewasz swoją narastającą frustrację na niego i zaczynasz się na nim wyżywać, mimo że wcale tego nie chcesz. Małe rzeczy, które na które w normalnych okolicznościach nawet nie zwróciłabyś uwagi na wyjeździe urastają do rangi absolutnych “deal-breakerów”. Nie widzisz innego rozwiązania - musicie się rozstać! 

Brzmi znajomo? Dobra wiadomość jest następująca - twoje doświadczenie jest jak najbardziej normalne i powszechne. Czy nieudany pierwszy wspólny wyjazd oznacza, że ty i twój partner nie pasujecie do siebie? Być może. Czy wszystkiemu winne są twoje emocje? Niewykluczone. Ale czy warto spróbować jeszcze raz, zanim podejmiecie decyzję o rozstaniu? Absolutnie tak. Niestety nie istnieje zbiór uniwersalnych wskazówek dotyczących tego, jak podróżować z partnerem i wrócić z takiej podróży razem, a nie osobno. To dlatego, że każdy związek i każda wyprawa jest inna – musicie odkryć to razem. Tym, co ma największą szansę pomóc, jest szczera rozmowa po powrocie do domu, podczas której na spokojnie podzielicie się swoimi wrażeniami i powiecie sobie, co mogłoby uczynić wasze wspólne podróże lepszymi. Kluczem do udanych wypadów tylko we dwoje jest przede wszystkim komunikacja. Jeśli brakuje jej między wami, może lepiej czas zaplanować podróż solo. 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 12 sierpnia 2019 o 16:08

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 23:08
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 23:08
O tak
Zatęskniłabym, zapłakałabym,
ale szczerze?
Mój tusz do rzęs jest zdecydowanie za drogi,
żeby za tobą rozpaczać.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 sierpnia 2019 o 14:08
Zdrowy rozsądek
Znasz to mrowiące uczucie, kiedy zaczyna ci zależeć na jakimś facecie?
Tak?
To zdrowy rozsądek, który właśnie opuszcza twoje ciało.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 sierpnia 2019 o 14:08
Też tak macie?
Ten moment, kiedy zjadłaś już żurek, ruskie pierogi,
ciasteczka, żelki, kostkę masła, salceson i zastanawiasz się,
czy nie zamówić pizzy.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 25 sierpnia 2019 o 14:08