Masz okres? W takim razie nawet nie myśl o tym, żeby sięgać po TE PRODUKTY spożywcze

Nabiał 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest wyeliminować, a nawet ograniczyć ilość spożywanego nabiału w codziennej diecie. W końcu nabiał kryje się w serach, mleku i jogurtach. Jednak eksperci są zgodni - pożegnanie się z tą grupą produktów spożywczych ma zbawienny wpływ na nasz organizm, zwłaszcza podczas okresu. Wiele osób cierpi na nietolerancję laktozy, która kryje się w nabiale, ale nawet mimo braku tej dolegliwości jego spożywanie może podrażniać żołądek. Jeśli dodać do tego skurcze, które towarzyszą okresowi – dyskomfort gwarantowany. 

Cukier 

Jeżeli nie wyobrażasz sobie przetrwania okresu bez tabliczki czekolady, jesteśmy z tobą. W końcu te parę dni przed i w trakcie krwawienia to czas, kiedy odczuwamy wyjątkową ochotę na różne zachcianki, a zwłaszcza na słodycze. Poza tym trzeba jakoś poprawić sobie samopoczucie w te okropne, wypełnione bólem dni, prawda? Niestety okazuje się, że nadmiar cukru podczas miesiączki tylko pogarsza sprawę. To właśnie od jest winny wahaniom nastrojów, napięciu i zmęczeniu, a w dodatku tylko pogarsza skurcze! To naprawdę istotny powód, dla którego warto rozważyć znaczne ograniczenie spożywania słodkich przekąsek w trakcie okresu. 

 

Kofeina 

Podczas okresu wiele kobiet zmaga się z zaburzeniami snu i bezsennością, dlatego po ciężkiej nocy próbuje ratować się wielkim kubkiem kawy albo napojami gazowanymi z kofeiną w składzie. Ale eksperci stanowczo tego odradzają. To dlatego, że kofeina powoduje wazokonstrykcję, czyli skurcz mięśni gładkich w ścianie naczyń krwionośnych. W związku z tym naczynia krwionośne - w tym macicy - zaciskają się. Brzmi bardzo boleśnie.  

Słone przekąski 

Chipsy, paluszki, krakersy i wszystko, co słone to kolejna obok słodyczy grupa produktów spożywczych, na które mamy szczególną ochotę podczas okresu. Dlaczego powinnaś powstrzymać pokusę i sobie ich odmówić? Sól zatrzymuje wodę w organizmie, co powoduje uczucie obrzmienia i wzrost wagi nawet o parę kilogramów. Jakbyśmy bez tego miały mało na głowie! 

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 13 maja 2019 o 19:05

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 maja 2019 o 20:05
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 21 maja 2019 o 20:05
HAHAHAHAHA!
Kiedy już czwarty dzień pod rząd używasz suchy szampon:
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 16:05
O tak!
Oznacz kuzynkę, z którą w dzieciństwie śpiewałaś i uczyłaś się tanecznej choreografii.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 15:05
Oznacz!
Która przyjaciółka wisi ci drinka?
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 23 maja 2019 o 15:05