Dziennikarka przetestowała "free bleeding". Nie założyła podpaski przez cały okres i... poleca innym
Free bleeding to coraz popularniejszy trend wśród kobiet. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na swobodnym krwawieniu podczas menstruacji. Kobiety, które podążają za tą modą w czasie okresu nie używają jakichkolwiek środków higienicznych - podpasek, tamponów czy kubeczków menstruacyjnych. Co więcej, chętnie chwalą się free bleedingiem na Instagramie, gdzie pokazują zdjęcia zakrwawionej bielizny, pościeli czy łazienki.

Pewna kanadyjska dziennikarka, Aurora Tejeida, postanowiła na własnej skórze podjąć wyzwanie i przetestować free bleeding. Na łamach portalu Vice.com opisała swoje doświadczenia i wnioski, które z niego wyciągnęła. Czy polega free bleeding innym kobietom?

Dzień 1

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę Aurora jest fakt, że free bleeding jest przede wszystkim mało higieniczny - i trzeba się z tym pogodzić. “Spędziłam większość tego dnia siedząc na ręczniku i oglądając seriale”. Zgodnie z zaleceniami kobieta piła też dużo wody. Zauważyła, że pierwszego dnia krwawienie nie było zbyt obfite. Jej samopoczucie było też o wiele lepsze, bo nie miała skurczów, mimo że wcześniej zawsze jej towarzyszyły.

Tego samego wieczoru Aurora wybrała się na drinka z przyjaciółmi - było to jej pierwsze wyjście z domu podczas okresu bez żadnego zabezpieczenia. Dziennikarka wspomina, że tylko nieznacznie poplamiła bieliznę. Poważne obawy naszły ją dopiero gdy kładła się spać i na wszelki wypadek na prześcieradło położyła ręcznik. Jednak okazało się, że przez noc nie zabrudziła pościeli. “Dodatkowy plus był taki, że nie musiałam stresować się tym, żeby wstać o 5 rano i zmienić tampon, żeby uniknąć zespołu wstrząsu toksycznego” - dodaje Aurora.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 04 grudnia 2018 o 20:12

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 17:02
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 17:02
O tak
Nie wiem jak jest u Was,
ale nadal wierzę w to, że moja przyjaciółka i ja zostaniemy piosenkarkami.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 20:02
Czasami tak jest...
Czasami się wygrywa,
czasami ma się nauczkę,
a czasem jest się po prostu idiotą, który nie pamięta,
że nie wolno popijać wódki piwem.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 19:02
Złota myśl...
Nie będziesz szczęśliwa, gdy dostaniesz wszystko to,
czego sobie życzysz.
Będziesz szczęśliwa, kiedy zaczniesz doceniać to co masz.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 lutego 2019 o 19:02