Dziennikarka przetestowała "free bleeding". Nie założyła podpaski przez cały okres i... poleca innym
Free bleeding to coraz popularniejszy trend wśród kobiet. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na swobodnym krwawieniu podczas menstruacji. Kobiety, które podążają za tą modą w czasie okresu nie używają jakichkolwiek środków higienicznych - podpasek, tamponów czy kubeczków menstruacyjnych. Co więcej, chętnie chwalą się free bleedingiem na Instagramie, gdzie pokazują zdjęcia zakrwawionej bielizny, pościeli czy łazienki.

Pewna kanadyjska dziennikarka, Aurora Tejeida, postanowiła na własnej skórze podjąć wyzwanie i przetestować free bleeding. Na łamach portalu Vice.com opisała swoje doświadczenia i wnioski, które z niego wyciągnęła. Czy polega free bleeding innym kobietom?

Dzień 1

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę Aurora jest fakt, że free bleeding jest przede wszystkim mało higieniczny - i trzeba się z tym pogodzić. “Spędziłam większość tego dnia siedząc na ręczniku i oglądając seriale”. Zgodnie z zaleceniami kobieta piła też dużo wody. Zauważyła, że pierwszego dnia krwawienie nie było zbyt obfite. Jej samopoczucie było też o wiele lepsze, bo nie miała skurczów, mimo że wcześniej zawsze jej towarzyszyły.

Tego samego wieczoru Aurora wybrała się na drinka z przyjaciółmi - było to jej pierwsze wyjście z domu podczas okresu bez żadnego zabezpieczenia. Dziennikarka wspomina, że tylko nieznacznie poplamiła bieliznę. Poważne obawy naszły ją dopiero gdy kładła się spać i na wszelki wypadek na prześcieradło położyła ręcznik. Jednak okazało się, że przez noc nie zabrudziła pościeli. “Dodatkowy plus był taki, że nie musiałam stresować się tym, żeby wstać o 5 rano i zmienić tampon, żeby uniknąć zespołu wstrząsu toksycznego” - dodaje Aurora.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 04 grudnia 2018 o 20:12

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 10 grudnia 2018 o 18:12
Gotowa jestem
Rok 2016 zmienił mnie.
Rok 2017 złamał moje serce.
Rok 2018 otworzył mi oczy.

2019... jestem gotowa.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 grudnia 2018 o 20:12
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 10 grudnia 2018 o 17:12
Źródło: https://f.kafeteria.pl/temat/f8/bylam-prostytutka-przez-weekend-p_3653393#
Krótka lista
Lista rzeczy, które gubię codziennie:
- klucze
- telefon
- chęc do życia
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 grudnia 2018 o 19:12
Dobra rada
Szybciej się zagoisz,
jeśli odetniesz się od ludzi,
którzy ciągle otwierają twoje rany.
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 11 grudnia 2018 o 19:12