„Było mi za was wstyd” - matka oburzona widokiem kobiet w legginsach
Autorka listu do redakcji portalu The Observer jest zagorzałą katoliczką i opisała swoje doświadczenia podczas jednej z niedzielnych mszy świętych, na której oprócz niej pojawiła się grupka kobiet ubrana w obcisłe legginsy i krótkie topy. Oto treść listu: 
 
Długo się zastanawiałam, czy napisać ten list. Czekałam, miałam nadzieję, że moda się zmieni i ten list nie będzie potrzebny – ale to się nie stało. Nie próbuję nikogo obrazić ani odbierać niczyich praw. Jestem katolicką matką czterech synów z problemem, który mogą rozwiązać tylko dziewczęta - legginsy. Noszenie legginsów zamiast spodni zaskoczyło mnie już parę lat temu. To materiał, który niczego nie wybacza. Zeszłej jesieni w bolesny sposób narzucały się w mojej okolicy. Wraz z rodziną byłam na mszy świętej w bazylice. Przed nami stała grupka kobiet, wszystkie miały na sobie bardzo obcisłe legginsy i krótkie bluzki (tak, że dolne części ciała były odsłonięte, poza legginsami). Niektóre z nich naprawdę wyglądały, jakby legginsy zostały na nich namalowane. 

W świecie, w którym kobiety wciąż są pokazywane jako “laski” przez filmy, gry komputerowe, teledyski itd., katolickiej matce jest bardzo trudno uczyć synów, że kobiety to także czyjeś córki i siostry. Że kobiety powinny być postrzegane przede wszystkim jako ludzie, a każdy człowiek powinien być traktowany z szacunkiem. Rozmawiam z synami o tym, jak Jabba z “Gwiezdnych wojen” próbował odebrać godność księżniczce Lei poprzez ubranie jej w strój niewolnicy, przez co jej ciało znalazło się w centrum zainteresowania (to jedyna scena we wszystkich filmów, w których Leia pojawia się w taki sposób - zostało to na niej wymuszone).  

Legginsy nie są strojem dla niewolnic. Nikt nie wymusza ich noszenia na niezliczonej liczbie młodych kobiet, które to robią. Ale zastanawiam się, dlaczego nikt nie jest zdania, że to dziwne, iż przemysł mody spowodował, że kobiety dobrowolnie eksponują dolne części ciała w ten sposób. Było mi wstyd za te młode kobiety na mszy. Myślałam o wszystkich mężczyznach wokół nas i stojących za nami, którzy musieli oglądać ich plecy. Moi synowie są na tyle dobrze wychowani, że nie lustrują kobiecych ciał - zdecydowanie nie wtedy, gdy jestem w ich towarzystwie (i mam nadzieję, że także wtedy, gdy mnie przy nich nie ma). Nie gapili się na nie i nie komentowali ich wyglądu. Ale nie dało się nie zauważyć tych pośladków pokrytych czarnym, prześwitującym materiałem. Nie chciałam, żeby je widzieli, ale to było nieuniknione. Jak trudno musi być je ignorować, zwłaszcza młodym chłopcom.
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 01 kwietnia 2019 o 19:04

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 listopada 2019 o 20:11
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 05 listopada 2019 o 20:11
To jest takie true :D
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2019 o 17:11
Story of my life...
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2019 o 17:11
Oznacz przyjaciółkę...
Czy kiedykolwiek poznałaś kobietę,
która była jak sarkazm i czarny humor w ludzkiej formie?
Oznacz ją!
Sprawdź co potrafią bezlitosne.pl
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 12 listopada 2019 o 17:11